آمریکا در صورت شکست مذاکرات بازبینی برجام طرح اضطراری دارد ​​​​​​​مذاکره‌کننده ارشد آمریکا می‌گوید گفت‌وگوهای  سازنده‌ای در مورد برجام با کشورهای بریتانیا، فرانسه  و آلمان داشته است، اما در صورت شکست مذاکرات بر  سر برجام، ایالات متحده «نقشه‌های اضطراری» خود را دارد.

آمریکا در صورت شکست مذاکرات بازبینی برجام طرح اضطراری دارد

​​​​​​​مذاکره‌کننده ارشد آمریکا می‌گوید گفت‌وگوهای 

سازنده‌ای در مورد برجام با کشورهای بریتانیا، فرانسه

 و آلمان داشته است، اما در صورت شکست مذاکرات بر 

سر برجام، ایالات متحده «نقشه‌های اضطراری» خود را دارد.

Österreich Treffen Iran Atomabkommen in Wien (Irna)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۸ به کشورهای اروپایی آخرین فرصت را داد و گفت، در صورتی که آنها «خطای وحشتناک» توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران (منظور برجام) را تصحیح نکنند، دولت آمریکا لغو تحریم‌ها علیه ایران را دیگر تأیید نخواهد کرد.

دونالد ترامپ به عنوان رئیس دولت ایالات متحده قرار است در ۱۲ ماه مه (دوم اردیبهشت) تصمیم بگیرد که لغو تحریم‌های گذشته را تمدید و یا بار دیگر این تحریم‌ها را فعال کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برایان هوک، مدیر برنامه‌ریزی سیاسی وزارت خارجه آمریکا طی یک کنفرانس مطبوعاتی تلفنی به خبرنگاران گفته است: «ما گفت‌وگوهای سازنده‌ای با اروپایی‌ها در رابطه با یک توافقنامه تکمیلی داشته‌ایم، اما من نمی‌توانم رسیدن به توافق با اروپایی‌ها را پیش‌بینی کنم.»

هوک که مذاکره‌کننده ارشد آمریکا با اروپایی‌‌ها در زمینه برجام است می‌افزاید: «ما همیشه باید برای احتمالات آمادگی داشته باشیم و به همین جهت در فکر نقشه اضطراری خود هستیم.» او گفت که آمریکا هر دو گزینه را در نظر می‌گیرد.

برایان هوک هفته گذشته دو دور گفت‌وگو در اروپا داشته است: نخست گفت‌وگو با سه قدرت اروپایی در روز پنجشنبه ۱۵ مارس در برلین و سپس با گروه اجرای توافق ۲۰۱۵ موسوم به برجام در روز جمعه ۱۶مارس در وین.

منتشر شده در on 21 مارس 2018 at 9:11 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای آمریکا در صورت شکست مذاکرات بازبینی برجام طرح اضطراری دارد ​​​​​​​مذاکره‌کننده ارشد آمریکا می‌گوید گفت‌وگوهای  سازنده‌ای در مورد برجام با کشورهای بریتانیا، فرانسه  و آلمان داشته است، اما در صورت شکست مذاکرات بر  سر برجام، ایالات متحده «نقشه‌های اضطراری» خود را دارد. بسته هستند