از اعتراض به حجاب اجباری دختر شجاع تا تظاهرات «نه به گرانی»ادامه اعتراض‌ها به فقر و فساد در چندین شهر ایران

 Iran KW52 Protest gegen Gesundheitssystems (ILNA)

شعارهای معترضان تقریبا در تمام اعتراض‌های روز جمعه (۸ دی/ ۲۹ دسامبر) مشابه بود. «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «مرگ بر دیکتاتور»، «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران»، «سوریه رو رها کن، فکری به حال ما کن»، «استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی»، «ملت گدایی می‌کند، آقا خدایی می‌کند»، «یا مرگ یا آزادی»، «اسلام را پله کردید، مردم را ذله کردید» از جمله شعارهای معترضان بود.

شاهدان عینی می‌گویند بسیاری از شعارهای اعتراض‌های امروز متوجه آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بود. در عین‌حال در برخی شهرها مانند رشت، علیه صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه نیز شعار داده شد. معترضان در کرمانشاه علیه حسن روحانی نیز شعار دادند.

در تهران روز جمعه ماموران پلیس و لباس شخصی حضور چشم‌گیری در برخی مناطق شهر داشتند. تصاویری از حضور نیروهای ضدشورش در برخی نقاط مرکزی تهران از جمله میدان ولی‌عصر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

تظاهرات مشهد: خشونت پلیس، تهدید فرمانداری

مسئولان خراسان رضوی تظاهرات در شهرهای این استان را «غیرقانونی» و شعارهای معترضان را «ساختارشکنانه» خوانده‌اند. امام جمعه مشهد نیز سازماندهی تظاهرات را به «مرجعی ناشناس» نسبت داد.

Iran KW52 Alkohol Schmuggeln (IRNA/M. Bakhshandeh)Iran KW52 Mutprobe (Tasnim/ M. Jaberian)

 Iran KW52 Ölfeld Ragesefid (MIZAN/M. Abufazeli)

Iran KW52 Restart Brand in Moschee (IRNA/ A. Moinijam)

Iran Demonstration in Mashhad (rowzane)

Protest welle gegen iranische Regierung (iranema.com)

 Iran KW52 Notar (MIZAN/A. Shirband)

Iran KW52 Küssen Parlament (FARS/M. Blourian)

از اعتراض به حجاب اجباری دختر شجاع تا تظاهرات «نه به گرانی»

 کارگاه مشروب‌سازی در «مشهد مقدس»، روبوسی زورکی در مجلس، آتش‌زدن حسینیه، دختر شجاع، حال و هوای کریسمس، تظاهرات «نه به گرانی» و تصاویر دست​چین دیگری از گشت و گذار این هفته در ایران.

 Iran KW52 Protest (MyStealthyFreedom)

ادامه اعتراض‌ها به فقر و فساد در چندین شهر ایران

یک روز پس از تظاهرات در مشهد و برخی دیگر از شهرهای خراسان، در تهران، کرمانشاه، اصفهان، رشت شیراز، همدان، قم، خرم‌آباد و قزوین نیز گروه‌هایی از مردم علیه فقر، گرانی و فساد در ایران دست به تظاهرات زدند.

منتشر شده در on 29 دسامبر 2017 at 7:29 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای از اعتراض به حجاب اجباری دختر شجاع تا تظاهرات «نه به گرانی»ادامه اعتراض‌ها به فقر و فساد در چندین شهر ایران بسته هستند