«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفت که از صبح جمعه 4 شهروند فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به‌شهادت رسیده‌اند که یک تن از آن‌ها کودک است. هزاران نفر از شهروندان فلسطینی صبح جمعه برای شرکت در راهپیمایی‌های حق بازگشت به مرزهای نوار غزه آمدند تا بر حق خود نسبت به بازگشت به سرزمین‌های اشغالی فلسطین تأکید کنند. فلسطینی‌ها امروز در حالی راهپیمایی بازگشت را برگزار کردند که رژیم صهیونیست با پرتاب اعلامیه‌هایی به آن‌ها هشدار داده بود که از حضور در این راهپیمایی خودداری کنند. خبرنگاران فلسطینی در مناطق مرزی واقع در شرق نوار غزه اعلام کردند که نظامیان صهیونیست عامدانه و بدون توجه به قوانین بین‌المللی و  حقوق بشر، تظاهرات کنندگان مسالمت‌جو را هدف قرار می‌دادند. از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون 37 شهروند فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید و بیش از 4 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

تحولات فلسطین|4 شهید و صدها زخمی در چهارمین جمعه راهپیمایی "بازگشت" + تصاویر

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفت که از صبح جمعه 4 شهروند فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به‌شهادت رسیده‌اند که یک تن از آن‌ها کودک است.

هزاران نفر از شهروندان فلسطینی صبح جمعه برای شرکت در راهپیمایی‌های حق بازگشت به مرزهای نوار غزه آمدند تا بر حق خود نسبت به بازگشت به سرزمین‌های اشغالی فلسطین تأکید کنند.

فلسطینی‌ها امروز در حالی راهپیمایی بازگشت را برگزار کردند که رژیم صهیونیست با پرتاب اعلامیه‌هایی به آن‌ها هشدار داده بود که از حضور در این راهپیمایی خودداری کنند.

خبرنگاران فلسطینی در مناطق مرزی واقع در شرق نوار غزه اعلام کردند که نظامیان صهیونیست عامدانه و بدون توجه به قوانین بین‌المللی و  حقوق بشر، تظاهرات کنندگان مسالمت‌جو را هدف قرار می‌دادند.

از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون 37 شهروند فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید و بیش از 4 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

کمیته ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره تحمیلی علیه نوار غزه با اعلام پایان فعالیت‌های چهارمین جمعه راهپیمایی بازگشت که جمعه شهدا و اسرا نام گرفته بود، خواستار آماده شدن فلسطینی‌ها برای شرکت در پنجمین جمعه راهپیمایی بازگشت با نام «جوان انقلابی» شد.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از  روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند.

فلسطینی‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود.

منتشر شده در on 21 آوریل 2018 at 6:09 ق.ظ.  دیدگاه‌ها برای «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفت که از صبح جمعه 4 شهروند فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به‌شهادت رسیده‌اند که یک تن از آن‌ها کودک است. هزاران نفر از شهروندان فلسطینی صبح جمعه برای شرکت در راهپیمایی‌های حق بازگشت به مرزهای نوار غزه آمدند تا بر حق خود نسبت به بازگشت به سرزمین‌های اشغالی فلسطین تأکید کنند. فلسطینی‌ها امروز در حالی راهپیمایی بازگشت را برگزار کردند که رژیم صهیونیست با پرتاب اعلامیه‌هایی به آن‌ها هشدار داده بود که از حضور در این راهپیمایی خودداری کنند. خبرنگاران فلسطینی در مناطق مرزی واقع در شرق نوار غزه اعلام کردند که نظامیان صهیونیست عامدانه و بدون توجه به قوانین بین‌المللی و  حقوق بشر، تظاهرات کنندگان مسالمت‌جو را هدف قرار می‌دادند. از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون 37 شهروند فلسطینی به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست شهید و بیش از 4 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند. بسته هستند