اعلام یک روز عزای عمومی در مناطق فلسطینی به گفته منابع فلسطینی در درگیری‌های اخیر دست‌کم ۱۶ نفر کشته و بیش از ۱۴۰۰ نفر زخمی شده‌اند. ارتش اسرائیل اعلام کرد که با شدت تمام با تظاهرکنندگان مقابله خواهد کرد. تشکیلات خودگردان فلسطینی یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

اعلام یک روز عزای عمومی در مناطق فلسطینی

به گفته منابع فلسطینی در درگیری‌های اخیر دست‌کم ۱۶ نفر کشته و بیش از ۱۴۰۰ نفر زخمی شده‌اند. ارتش اسرائیل اعلام کرد که با شدت تمام با تظاهرکنندگان مقابله خواهد کرد. تشکیلات خودگردان فلسطینی یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

همبستگی نیروهای چپ اسرائیلی با فلسطینی‌ها در نوار مرزی میان اسرائیل و غزههمبستگی نیروهای چپ اسرائیلی با فلسطینی‌ها در نوار مرزی میان اسرائیل و غزه

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به خاطر قربانیان حوادث اخیر در تمامی سرزمین‌های فلسطینی یک روز عزای عمومی اعلام کرد. منابع فلسطینی شمار کشته‌شدگان را ۱۶ نفر ذکر کرده‌اند. گفته می‌شود بیش از ۱۴۰۰ نفر در درگیری‌های اخیر میان فلسطینی‌ها و نیروهای اسرائیلی زخمی شده‌اند. محمود عباس گفت که مسئولیت اتفاقات روز جمعه (۳۰ مارس)  به عهده دولت اسرائیل است.

عباس با اشاره به شمار بالای کشتگان و زخمی‌ها در روز جمعه اظهار داشت: «جامعه جهانی باید وارد عمل شود و از ملت ما حفاظت کند».

قرار است اعتراض‌های فلسطینی‌ها تا روز پانزدهم ماه مه، هفتادمین سالگرد تاسیس دولت اسرائیل، ادامه یابد.

در مقابل رونن مانیلس، سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که تدابیر اخیر برای جلوگیری از «اقدامات سازمان‌یافته تروریستی» اتخاذ شده است. ارتش اسرائیل گروه حماس را مسئول ناآرامی‌‌های اخیر دانست.

راهپیمایی بازگشت فلسطینیان نوار غزه به سوی مرز اسرائیل (۳۰ مارس ۲۰۱۸)«راهپیمایی بازگشت» فلسطینیان نوار غزه به سوی مرز اسرائیل (۳۰ مارس ۲۰۱۸)

ابراز «نگرانی شدید» دولت آلمان از درگیری‌های نوار غزه

یک سخنگوی دولت آلمان روز شنبه (۳۱ مارس / ۱۱ فروردین) اظهار داشت که دولت آلمان از طرفین درگیر در نوار غزه می‌خواهد، تدبیر به خرج دهند و از انجام اقداماتی که جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازند، پرهیز کنند.

او با بیان اینکه نباید از حق آزادی بیان به شیوه صلح‌آمیز برای به‌خطرانداختن امنیت اسرائیل سوءاستفاده شود، تاکید کرد که دفاع از امنیت اسرائيل نیز باید با اقداماتی که دولت این کشور در این راستا انجام می‌دهد همخوانی داشته باشد.

سخنگوی دولت آلمان گفت: «این درگیری‌ها تاکید مجددی هستند بر ضرورت مذاکرات صلح میان دو طرف.»

به گفته او، تنها از طریق مذاکره می‌توان شرایطی فراهم کرد که «ساکنان منطقه میان دریای مدیترانه و رود اردن بتوانند آزادانه سرنوشت خویش را تعیین و شرافتمندانه زندگی کنند.».

 

منتشر شده در on 31 مارس 2018 at 6:56 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای اعلام یک روز عزای عمومی در مناطق فلسطینی به گفته منابع فلسطینی در درگیری‌های اخیر دست‌کم ۱۶ نفر کشته و بیش از ۱۴۰۰ نفر زخمی شده‌اند. ارتش اسرائیل اعلام کرد که با شدت تمام با تظاهرکنندگان مقابله خواهد کرد. تشکیلات خودگردان فلسطینی یک روز عزای عمومی اعلام کرد. بسته هستند