ترس از وقوع مجدد زمین‌لرزه باعث شد تا شماری از شهروندان مدتی را در خیابان‌ها بگذرانند

زمین لرزه در ایران ‹یک کشته و ۹۷ مصدوم داشته است›

ترس از وقوع مجدد زمین‌لرزه باعث شد تا شماری از شهروندان مدتی را در خیابان‌ها بگذرانند

یک مقام ایرانی آمار جدیدی از آسیب‌های جانی زمین‌لرزه شامگاه گذشته در مناطق مرکزی و شمالی ایران داده است.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفته است که در اثر این زمین‌لرزه یک نفر در استان البرز جان خود را از دست داده و نود و هفت نفر دیگر مصدوم شده‌اند. از خسارات این زمین‌لرزه جزئیاتی منتشر نشده است اما شب گذشته، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت که تا کنون در این شهر هیچ مورد تخریب ساختمان و خسارت مالی گزارش نشده بود.

خبرگزاری مهر گفته است تنها تلفات این زمین لرزه یک زن باردار در استان البرز بوده که اثر اضطراب ناشی از زمین‌لرزه درگذشت. پیشتر، خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از فرماندار ملارد درگذشت یک زن باردار در ملارد در اثر «ترس از وقوع زمین لرزه» را گزارش کرده بود.

زمین لرزه به بزرگی ۵.۲ در ساعت ۲۳:۲۷ شامگاه گذشته در عمق ۷ کیلومتری سطح زمین روی داد و کانون آن حدود ۴۰ کیلومتری غرب تهران و حدود ده کیلومتری جنوب کرج در نزدیکی ملارد ثبت شده است.

به دلیل نگرانی از وقوع پس‌لرزه، مدارس و ادارات دولتی استان‌های تهران، قم و البرز در روز پنجشنبه تعطیل اعلام شده است.

در چند ماه اخیر، وقوع زمین لرزه در نقاط مختلفی از ایران گزارش شده است. ماه گذشته زلزله ای به قدرت ۷.۲ روستاها و شهرهای استان کرمانشاه در طول مرز کوهستانی عراق را لرزاند و بیش از ۶۰۰ کشته و هزاران زخمی به جا گذاشت.

زمین لرزه
زمین لرزه
زمین لرزه
زمین لرزه
زمین لرزه
زمین لرزه
منتشر شده on 21 دسامبر 2017 at 8:01 ق.ظ.  دیدگاه‌ها برای ترس از وقوع مجدد زمین‌لرزه باعث شد تا شماری از شهروندان مدتی را در خیابان‌ها بگذرانند بسته هستند