‹همه سوار یک قایق›:صبح و عصر جمعه، ٨ دی، در چندین شهر ایران، از جمله تهران، اصفهان، کرمانشاه، رشت، قم، ساری، همدان و قزوین در اعتراض به حکومت ایران و شرایط اقتصادی برگزار شده است.

رشت

در ایران، از جمله تهران، اصفهان، کرمانشاه، رشت و قم  در اعتراض به حکومت ایران و شرایط اقتصادی برگزار شده است. در کرمانشاه ماموران با معترضان درگیر شدند. به گفته معاون استاندار تهران چند نفر در تهران بازداشت شده‌اند.

   Iran KW52 Protest (MyStealthyFreedom)

صبح و عصر جمعه، ٨ دی، در چندین شهر ایران، از جمله تهران، اصفهان، کرمانشاه، رشت، قم، ساری، همدان و قزوین در اعتراض به حکومت ایران و شرایط اقتصادی برگزار شده است.

در کرمانشاه ماموران امنیتی با معترضان درگیر شدند و گفته می‌شود چند نفر را بازداشت کرده‌اند. همچنین معاون امنیتی استانداری تهران از بازداشت چند نفر در تهران خبر داده است.

در برخی از شهرهای علیه  علی خامنه‌ای، ، شعار داده شده است.

 در اصفهان معترضان برای مقابله با گاز اشک آوری که ماموران پرتاب کردند، آتش‌هایی در اطراف سی و سه پل روشن کردند.

در تجمعی در رشت معترضان علیه صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران شعار داده‌اند. در ساری یکی از شعارهای معترضان «سوریه رو رها کن/فکری به حال ما کن» بود.

رشت

 کرمانشاه

‹همه سوار یک قایق›

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران، امروز گفته است: «کسانی که بانی برخی اقدامات علیه دولت شده‌اند بدانند که دود اقدامات آنها به چشم خودشان می‌رود. وقتی حرکت سیاسی در خیابان شروع می‌شود، دیگران بر آن سوار می‌شوند و کسانی که آن حرکت را شروع کردند، پایان دهنده آن نیستند.»

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، از نمایندگان محافظه‌کاران میانه‌رو هم گفته است: «ما همه سوار بر یک قایق هستیم و هرکسی این قایق را سوراخ کند همه با هم غرق می شویم، لذا امیدوارم تمام افرادی که فقط می گویند دولت را هدف بگیریم و مردم را نسبت به دولت بدبین کنیم متوجه باشند که مرم فرقی بین دولت، حاکمیت و نظام قائل نیستند.»

برخی از حامیان حسن روحانی می‌گویند فراخوان اولیه تجمع مشهد را طرفداران ابراهیم رئیسی، متولی آستان قدس رضوی داده‌اند، اما پس از آن قشرهای دیگری به تجمع پیوسته‌اند.

شعار «مرگ بر روحانی» در برخی از تجمع‌ها مورد استناد برخی از آنان است و در عین برخی از اصولگرایان آن را دلیل عملکرد ضعیف دولت می‌دانند.

هرچند بسیاری از شعارها علیه کل نظام جمهوری اسلامی است.

#تبعیض مردمی که دولتمردانی با حقوقهای نجومی، زندگی اشرافی، شکمهای برآمده و ثروت های هزار میلیاردی می بینند در حالی که بار مشکلات روی دوش آنهاست،

منتشر شده در on 29 دسامبر 2017 at 6:54 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای ‹همه سوار یک قایق›:صبح و عصر جمعه، ٨ دی، در چندین شهر ایران، از جمله تهران، اصفهان، کرمانشاه، رشت، قم، ساری، همدان و قزوین در اعتراض به حکومت ایران و شرایط اقتصادی برگزار شده است. بسته هستند