دستکم ۱۸ کشته در حمله داعش به کاروان پلیس در شبه‌جزیره سینا

دستکم ۱۸ کشته در حمله داعش به کاروان پلیس در شبه‌جزیره سینا

یک کاروان نیروی پلیس مصر هدف حمله مهاجمان منتسب به «دولت اسلامی» قرار گرفت. گفته می‌شود ۱۸ نیروی امنیتی کشته شده‌اند. سایت خبری «اعماق» که به گروه داعش نزدیک است، اعلام کرد این عملیات از سوی «دولت اسلامی» صورت گرفته است.

Symbolbild zum Thema Sinai Anschlag auf ägyptische Polizisten (picture-alliance/AP)

در پی حمله‌ای که نیروهای منتسب به «دولت اسلامی» روز دوشنبه ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) به یک کاروان از نیروهای پلیس مصر در شبه‌جزیره سینا صورت گرفت ۱۸ مأمور پلیس کشته شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از محافل امنیتی و پزشکی گزارش داده مهاجمان در این حمله سه دستگاه زره‌پوش نفربر نیروهای امنیتی را منهدم کردند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

مهاجمان نخست بمبی را در نزدیکی یک خودروی زره‌پوش گشت در العریش، پایتخت استان سینا منفجر کردند. در پی این حمله، درگیری مسلحانه شدیدی میان مهاجمان و نیروهای پلیس درگرفت. گفته می‌شود دو افسر نظامی در میان کشته‌شدگان هستند. یک سرتیپ نیز زخمی شده است.

Karte Sinai Englisch (DW)

شبه‌نظامیان افراطی «دولت اسلامی» با اعلام این خبر در سایت «اعماق»، این حمله را به خود نسبت داده‌اند.

از زمان کودتای نظامی ۲۰۱۳ علیه رئیس‌جمهور محمد مرسی در مصر، سوءقصدهای متعددی از سوی گروه‌های مختلف اسلام‌گرا در شبه‌جزیره سینا صورت گرفته است که منجر به کشته شدن صدها نیروی پلیس و سرباز ارتش شده است.

نیروهای افراطی اسلام‌گرای فعال در شبه‌جزیره سینا در سال ۲۰۱۵ به جریان «دولت اسلامی» (داعش) پیوستند.

Advertisements
منتشر شده on 11 سپتامبر 2017 at 4:23 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای دستکم ۱۸ کشته در حمله داعش به کاروان پلیس در شبه‌جزیره سینا بسته هستند