علی لاریجانی، رئیس مجلس  دیروز چهارشنبه پانزدهم فروردین ماه در ملاقات با روحانیان قم گفت که بیش از ٦۵ هزار طرح نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد که اتمام شان نیازمند ۶٠٠ هزار میلیارد تومان است. وی گفت که سازمان ویژه ای جهت اتمام طرح های نیمه تمام ایجاد شده که وظیفه اش تنها واگذاری این طرح ها است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس  دیروز چهارشنبه پانزدهم فروردین ماه در ملاقات با روحانیان قم گفت که بیش از ٦۵ هزار طرح نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد که اتمام شان نیازمند ۶٠٠ هزار میلیارد تومان است. وی گفت که سازمان ویژه ای جهت اتمام طرح های نیمه تمام ایجاد شده که وظیفه اش تنها واگذاری این طرح ها است.

به گزارش رادیو فرانسه: پیش از این علی لاریجانی در آستانۀ ناآرامی های دی ماه گذشته اعتراف کرده بود که کل درآمد و بودجۀ کشور – اعم از نفت و مالیات – به زحمت به ٣٠٠ هزار میلیارد تومان می رسد به طوری که ایران کشوری غیرقابل اداره شده است.

 رئیس مجلس در سخنان دیروزش تلویحاً محمود احمدی نژاد را مجدداً به بی کفایتی متهم کرد و گفت : دولت قبل ٧٠٠ میلیارد دلار درآمد نفتی به دست آورد بی آنکه سرمایه گذاری جدّی در کشور انجام بدهد.

لاریجانی یکی از مشکلات بودجۀ سال جاری را حقوق بازنشستگان خواند و ابراز امیدواری کرد که «مشکل حقوق بازنشستگان در مدت سه سال حل و فصل شود.» به اعتراف مقامات جمهوری اسلامی از مجموع هجده صندوق بازنشستگی کشور، هفده صندوق بازنشستگی عملاً خالی است و سالانه بخش مهمی از منابع بودجه صرف پرداخت حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت می شود.

خود علی لاریجانی پیش از این گفته بود که بخش اعظم منابع بودجۀ سالانۀ کشور فقط صرف پرداخت حقوق بازنشستگان، نیروی های مسلح و یک میلیون نفر از کارکنان وزارت آموزش و پرورش می شود و این سقوط همچنان ادامه دارد.  

 علی لاریجانی بار دیگر «شمار زیاد کارمندان دولت» را یکی از مشکلات مهم کشور خواند و خواستار کاستن از تعداد کارکنان دستگاه های دولتی شد.

Advertisements
منتشر شده on 5 آوریل 2018 at 7:51 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای علی لاریجانی، رئیس مجلس  دیروز چهارشنبه پانزدهم فروردین ماه در ملاقات با روحانیان قم گفت که بیش از ٦۵ هزار طرح نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد که اتمام شان نیازمند ۶٠٠ هزار میلیارد تومان است. وی گفت که سازمان ویژه ای جهت اتمام طرح های نیمه تمام ایجاد شده که وظیفه اش تنها واگذاری این طرح ها است. بسته هستند