پمپئو: در حال بررسی اقامت خانواده مقامات ایران در آمریکا هستیم  وزیر امور خارجه آمریکا مقامات جمهوری اسلامی را متهم کرده که با دزیدن ثروت ملت ایران، فرزندان خود را راهی آمریکا می‌کنند. او گفته دولت آمریکا در حال بررسی این مساله است.

پمپئو: در حال بررسی اقامت خانواده مقامات ایران در آمریکا هستیم 

وزیر امور خارجه آمریکا مقامات جمهوری اسلامی را متهم کرده که با دزیدن ثروت ملت ایران، فرزندان خود را راهی آمریکا می‌کنند. او گفته دولت آمریکا در حال بررسی این مساله است.

    
USA Mike Pompeo Aufkündigung INF-Vertrag (AFP/Getty Images/E. Baradat)

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، روز شنبه 9 فوریه (21 بهمن ) گفت:«همان کسانی که مشغول نابود کردن زندگی عادی مردم ایران در سرتاسر کشور هستند، فرزندانشان را به خارج می‌فرستند.»

او در ویدیویی که در حساب کاربری وزارت امور خارجه در توییتر به زبان فارسی منتشر شده، به سوال برخی از کاربران در باره فرزندان و خانواده‌های مقامات جمهوری اسلامی که در آمریکا زندگی می‌کنند، پاسخ می‌داد.

USA darFarsi

@USAdarFarsi

پاسخ وزیر امور خارجه  به پرسش های کاربران USAdarFarsi
https://youtu.be/adYa0mPoGOI 
در این قسمت وزیر امور خارجه پمپئو به پرسشی درمورد فرزندان و خانواده های مقامات رژیم در آمریکا پاسخ می دهد

582 people are talking about this

وزیر امور خارجه آمریکا خطاب به مردم ایران گفت:« رهبران جمهوری اسلامی پول شما را گرفته‌اند و بچه‌های خود را به خارج می‌فرستند تا درس بخوانند، خرید کنند و از مزایا و آزادی‌هایی که ما در ایالات متحده داریم استفاده کنند. زیرا آنها می‌دانند که کشورشان برای خودی‌هایشان به اندازه کافی خوب نیست.»

او گفت:« آنها ثروتمند هستند و ثروت شما را دزدیده‌اند و از طریق فساد پول شما را گرفته‌اند. به گونه‌ای که به مردم خوب و زحمتکش ایران لطمه زده‌اند.»

در ماه‌های اخیر، و به‌ویژه پس از آنکه فرزندان برخی از مقامات جمهوری اسلامی عکس‌هایی از خود و شیوه زندگی خود در آمریکا منتشر کردند، پس در این باره بالا گرفته است.

دختر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، دو فرزند علی نوبخت نماینده مجلس و برادر محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه، دختر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نوه آیت‌الله محمد یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان و رییس پیشین قوه قضاییه، پسر حسین فریدون برادر حسن روحانی و دختر محمد علی کی‌نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله فرزندان مقامات جمهوری اسلامی هستند که در ماه‌های اخیر اقامت آنان در آمریکا در شبکه‌های اجتماعی و یا حتی رسانه‌های داخل ایران خبرساز شده است.

اقامت دو فرزند معصومه ابتکار در آمریکا در این میان به‌طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است. او سخنگوی دانشجویان پیرو خط امام بود که در 13 آبان 1358 به سفارت آمریکا حمله کردند و دیپلمات‌های آمریکایی را به گروگان گرفتند. معصومه ابتکار در حال حاضر معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری است.

وزیر امور خارجه آمریکا اکنون گفته است که ایالات متحده مشغول بررسی این موضوع است.

او گفت:« ما در حال بررسی این موضوع هستیم. این موضوع برای ما هم نگران‌کننده است که آنها خانواده‌هایشان را به خارج می‌فرستند. برای ما نگران کننده نیست، اما برای ایران نگران‌کننده است.»

پمپئو افزود:«ما در مورد راهکارها برای حرکت به جلو بسیار خوشبین هستیم تا مردم ایران بتوانند از زندگی خوبی در کشورشان برخوردار شوند تا نیازی نباشد برای رسیدن به آزادی و رفاه به ایالات متحده بیایند.»

با این حال، او در پاسخ خود در باره نتایج این بررسی‌ها و نیز جزییات راهکارها توضیحی نداد

منتشر شده on 10 فوریه 2019 at 10:27 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای پمپئو: در حال بررسی اقامت خانواده مقامات ایران در آمریکا هستیم  وزیر امور خارجه آمریکا مقامات جمهوری اسلامی را متهم کرده که با دزیدن ثروت ملت ایران، فرزندان خود را راهی آمریکا می‌کنند. او گفته دولت آمریکا در حال بررسی این مساله است. بسته هستند