یک خودرو در شهر مونستر به میان جمعیت زد که به قتل سه نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر منجر شد. فرد مهاجم که شهروند آلمانی بوده خودکشی کرده است. او از تعادل روانی برخوردار نبوده و خبرگزاری‌ها انگیزه تروریستی را منتفی می‌دانند.

در شهر مونستر آلمان یک خودرو به جمعیت زد • چهار کشته و ۲۰ زخمی

یک خودرو در شهر مونستر به میان جمعیت زد که به قتل سه نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر منجر شد. فرد مهاجم که شهروند آلمانی بوده خودکشی کرده است. او از تعادل روانی برخوردار نبوده و خبرگزاری‌ها انگیزه تروریستی را منتفی می‌دانند.

عملیات پلیس حول رستوران کیپن‌کرلعملیات پلیس حول رستوران «کیپن‌کرل»

بنا به آخرین اظهاریه پلیس فرد مهاجم در مونستر شهروندی آلمانی بوده است و تحقیقات هیچ نشانی از انگیزه اسلامی یا تروریستی نشان نمی‌دهند.

پلیس محل زندگی فرد مهاجم را بازبینی کرده و به تحقیقات خود همچنان ادامه می‌دهد.

به دنبال حادثه حمله به شهروندانی که در پیاده‌رو نشسته بودند، نیروهای پلیس در شهر مونستر عملیاتی بزرگی را شروع کردند.

روز شنبه ۷ آوریل (۱۸ فروردین) راننده یک خودرو ون به جمعیت مردم زده است. 

مقامات پلیس آلمان ابتدا حادثه را سوءقصد دانستند و از مردم خواستند که خویشتندارانه برخورد کنند و به محل حادثه نزدیک نشوند.

به گفته‌ی مقامات پلیس، عملیات گسترده‌ای حول رستوران «کیپن‌کرل» (Kiepenkerl) در جریان بود.

دو رستوران سنتی و پرقدمت کیپن‌کرل بزرگ و کوچک در میدانی واقع در محله قدیمی و مرکزی شهر ۳۰۰هزار نفری مونستر واقع شده‌اند و بسیار محبوب هستند. این دو رستوران پاتوق بسیار از ساکنان شهر است و مردم در هوای آفتابی بیرون از رستوران می‌نشینند.

میدان پرینسیپال در منطقه قدیمی شهر مونستر (عکس از آرشیو)میدان پرینسیپال در منطقه قدیمی شهر مونستر (عکس از آرشیو)

در پیامی دیگر پلیس از مردم خواست که مرکز شهر را ترک کنند و از ورود به این منطقه اکیدا خودداری ورزند تا نیروهای پلیس و امداد بتوانند بدون مزاحمت وظیفه خود را انجام دهند.

«خودکشی فرد مهاجم»

به گزارش خبرگزاری آلمان به نقل از پلیس، فردی که با خودرو ون وارد جمعیت شده بود، دست به خودکشی زده است.

مهاجم یک شهروند آلمانی بوده که از تعادل روانی برخوردار نبوده است. به گزارش شبکه دو تلویزیون آلمان، فرد مهاجم پیش از این یک بار دست به خودکشی زده بود.

از قرار معلوم احتمال انگیزه‌های تروریستی فرد مهاجم منتفی است.

شمار قربانیان

خبرگزاری‌ها از حدود سه کشته و ۲۰ زخمی گزارش می‌دهند. حال ۶ نفر وخیم توصیف شده است.

پلیس در پیام توییتری گفته است، همه‌سویه در حال تحقیق است و از مردم خواسته است به شایعات توجه نکنند و از گمانه‌زنی خودداری ورزند. پلیس گفته است بسیاری نکات «هنوز مبهم است» و به شایعات پاسخ نخواهد داد.

پلیس از طریق شبکه اجتماعی توییتر به مردم اطلاع‌رسانی می‌کند.

وزارت کشور آلمان در برلین اعلام کرد که بر اساس آخرین خبرهایی که به دستش رسیده‌، ۴ نفر کشته شده‌اند که یکی از آنها فرد مهاجم بوده است.

بر اساس آخرین اعلام پلیس، همه چیز تحت کنترل و خاتمه یافته است و پلیس در مورد یک همدست احتمالی مهاجم تحقیق نمی‌کند.

نیروی ویژه ضدترور آلمان به سرعت در محل حاضر شدنیروی ویژه ضدترور آلمان به سرعت در محل حاضر شد

Advertisements
منتشر شده on 7 آوریل 2018 at 8:49 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای یک خودرو در شهر مونستر به میان جمعیت زد که به قتل سه نفر و زخمی شدن ۲۰ نفر منجر شد. فرد مهاجم که شهروند آلمانی بوده خودکشی کرده است. او از تعادل روانی برخوردار نبوده و خبرگزاری‌ها انگیزه تروریستی را منتفی می‌دانند. بسته هستند