یک کشته و بیش از ۹۵۰ زخمی فلسطینی در تظاهرات نوار غزه در سومین روز جمعه‌ای که فلسطینیان به تظاهرات علیه بیرون رانده شدن از سرزمین‌شان و تأسیس کشور اسرائيل در ۷۰ سال پیش پرداختند، یک نفر کشته و بیش از ۹۵۰ نفر مجروح شدند.

یک کشته و بیش از ۹۵۰ زخمی فلسطینی در تظاهرات نوار غزه

در سومین روز جمعه‌ای که فلسطینیان به تظاهرات علیه بیرون رانده شدن از سرزمین‌شان و تأسیس کشور اسرائيل در ۷۰ سال پیش پرداختند، یک نفر کشته و بیش از ۹۵۰ نفر مجروح شدند.

چند فلسطینی در نزدیکی مرز اسرائيل در غزه به کمک فلسطینی دیگری می‌شتابند که مجروح شده است

 

در سومین روز جمعه‌ای که فلسطینیان به تظاهرات علیه بیرون رانده شدن از سرزمین‌شان و تأسیس کشور اسرائيل در ۷۰ سال پیش پرداختند، یک نفر کشته و بیش از ۹۵۰ نفر مجروح شدند.

به گفته وزارت بهداری فلسطینیان، روز جمعه (۱۳ آوریل / ۲۴ فروردین) بار دیگر هنگام تظاهرات اعتراضی فلسطینیان در نوار غزه در مرز اسرائيل بیش از ۹۵۰ فلسطینی زخمی شدند. برخی از مجروحان مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند. برخی دیگر از آنان گاز اشک‌آور استشمام کرده‌اند.

طبق منابع یاد شده، همچنین یک مرد ۲۸ ساله کشته شده است.

ارتش اسرائيل شمار شرکت‌کنندگان در حرکت اعتراضی را حدود ده هزار نفر اعلام کرده است.

این سومین جمعه‌پیاپی است که در آن فلسطینیان به تظاهرات اعتراضی علیه بیرون رانده شدن از سرزمین مادری‌شان و تأسیس حکومت اسرائيل در ۷۰ سال پیش می‌پردازند.

سازمان «شکست سکوت» (Breaking the Silence) مواضع پنج تن از تک‌تیراندازان پیشین اسرائيلی را در رابطه با وقایع سه هفته اخیر در نوار غزه منتشر کرده است. این پنج نفر از فرمانی انتقاد کرده‌اند که برای تیراندازی به شرکت‌کنندگان غیر مسلح در تظاهرات صادر شده است.

پنج تک‌تیرانداز در موضع‌گیری‌شان می‌گویند که از رفتار و عملکرد ارتش در نوار غزه احساس «شرم و غم» می‌کنند.

از اواخر ماه مارس تا کنون ۳۵ فلسطینی در تظاهرات اعتراضی هفتگی در نوار غزه کشته شده‌اند و صدها نفر آسیب دیده‌اند.

Advertisements
منتشر شده on 13 آوریل 2018 at 11:20 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای یک کشته و بیش از ۹۵۰ زخمی فلسطینی در تظاهرات نوار غزه در سومین روز جمعه‌ای که فلسطینیان به تظاهرات علیه بیرون رانده شدن از سرزمین‌شان و تأسیس کشور اسرائيل در ۷۰ سال پیش پرداختند، یک نفر کشته و بیش از ۹۵۰ نفر مجروح شدند. بسته هستند