۱۱ دختر دانش‌آموز نخبه ایران در اثر تصادف جان باختند

بار دیگر نخبگان نوجوان ایرانی به کام مرگ فرو رفتند. واژگونی اتوبوس حامل دختران نخبه دانش‌آموز در استان هرمزگان ایران، ۱۱ کشته و ۳۳ زخمی بر جای گذاشت. حال ۱۳ تن از مصدومان وخیم گزارش شده است.

Iran Verkehr Autounfall (Bildergalerie) (Irna)عکس از آرشیو

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گزارش داده که در اولین ساعات بامداد روز جمعه ۱۰ شهریور (اول سپتامبر) اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر نخبه دراستان هرمزگان واژگون شده است.

بر اساس این گزارش، این حادثه در ساعت ۳ و ۵۸ دقیقه بامداد روز جمعه در محور بندرعباس-داراب اتفاق افتاده و منجر به کشته شدن ۱۱ نفر و مصدومیت ۳۳ تن دیگر شده که حال ۱۳ تن از آنان وخیم گزارش شده است.

دختران دانش‌آموز نخبه در دو مقطع راهنمایی و دبیرستان از شهرهای رودان و میناب راهی اردوی فرزانگان در شهرستان داراب بوده‌اند.

به گفته معاون عملیات سازمان اورژانس ایران، علت واژگونی اتوبوس خواب‌آلودگی راننده بوده است. راننده در دم جان سپرده است.

این چندمین بار در ایران است که دانش‌آموزان و دانشجویان نخبه که راهی اردوهای تفریحی یا علمی هستند دچار سانحه رانندگی در جاده می‌شوند.

در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۷۶ اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسیر بازگشت از بیست ودومین دوره مسابقات ریاضی  که در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده بود، به دره سقوط کرد و هفت نفر از دانشجویان به اضافه دو  عضو هیأت علمی این دانشگاه کشته شدند.

مریم میرزاخانی نابغه فقید ریاضی از بازماندگان این حادثه بود.

منتشر شده در on 1 سپتامبر 2017 at 8:21 ق.ظ.  دیدگاه‌ها برای بسته هستند