مجتمع تجاری آدینه که ساخت آن در دوره شورای سوم شهر رشت آغاز شد، همواره با تخلفات متعددی همراه بود. اوج این تخلفات زمانی صورت گرفت که شورای سوم رشت به دلیل اختلاس منحل، اعضاء شورا و شهردار وقتِ رشت راهی زندان شدند. در این دوران  زین‌العابدین قربانی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان بیشترین تخلفات ساخت این بنا را انجام داد و شورای چهارم نیز نتوانست جلوی او را بگیرد.

یکی از اعضاء چهارمین دوره شورای شهر رشت که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار آمدنیوز گفت: «آیت الله قربانی از سال ۹۱ تا کنون بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان بابت تخلفات ساختمانی مجتمع آدینه به شهردار و کمیسیون ماده ۱۰۰ بدهکار است»

به گفته ی این عضو شورای شهر رشت، شهرداری چندین بار از راه‌های مختلف سعی کرد تا مطالبات خود را بگیرد، اما «آیت الله قربانی» گفت هزینه تخلفات ساختمانی که باید به شهرداری می‌دادم را برای ساختِ «حوزه امیرالمونین» رشت خرج کرده ام! و تلویحاً تهدید کرد که اگر زیاد پیگیری کنید، از تریبون نماز جمعه شهر انتقاداتی که به شما دارم را بیان خواهم کرد!»

با این همه، حدود هفت سال از پیش فروش و بیش از دوسال از موعدِ تحویل واحدهای این مجتمع تجاری می‌گذرد، خریداران نه واحد‌های خود را تحویل گرفتند و نه می توانند پول هایی که این همه سال دست امام جمعه رشت مانده را بگیرند! از طرفی شهرداری رشت هم نمیتواند مطالبات شش ساله خود را دریافت کند!
بلا تکلیفی خریدارانِ واحدهای مجتمع «آدینه» رشت که توسط «زین العابیدن قربانی» امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان ساخته شده، باعث شد تا ظهر روز چهارشنبه پنجم مهرماه، مالکین این واحدها مقابل دفتر فروش مجتمع «آدینه» تجمع کنند.

تصاویر زیر مربوط به تجمع روز گذشته ی خریداران مغازه های عمارت «آدینه» مقابل دفتر فروش این مجتمع است.


منتشر شده در on 28 سپتامبر 2017 at 8:02 ب.ظ.  دیدگاه‌ها برای بسته هستند